Visos prekės

Graduota atrinkta mediena

Visose rinkose atsiradus didžiulei prekių pasiūlai, vartotojai grįžta prie natūralių medžiagų. Viena labiausiai vertinamų natūralios kilmės medžiagų yra medis. Tuo tarpu statybine mediena statytojai naudojasi nuo neatmenamų laikų ir ji niekad nebuvo išstumta iš naudojamų žaliavų asortimento bandant pakeisti sintetinės kilmės medžiagomis. Dėl savo savybių mediena statyboje yra plačiai naudojama kaip apdailinė ir konstrukcinė medžiaga. Medinį karkasą turinčių pastatų nešančios konstrukcijos yra pagamintos iš statybinės medienos, tačiau mediena dažnai naudojama ir iš kitų medžiagų padarytose pastatų konstrukcijose, pvz., stogų konstrukcijose bei įvairiose pastoginėse, statybine mediena papildomi ir restauruojami pastatai. Konstrukcijose medienos stiprumo savybės, be abejo, yra labai svarbus veiksnys. Kadangi mediena nėra vienalytė medžiaga, dviejų iš pažiūros vienodų medienos gabalų stiprumo savybės gali skirtis net keletą kartų. Todėl būtina atlikti stipruminį statybinės medienos rūšiavimą, tam galima naudoti įvairius metodus.

Graduota Atrinkta Mediena

Medienos tvirtumą galima išmatuoti tik įvertinimo metodu. Tikrąjį tvirtumą sužinotume tik tada, kai lenkiame rąstą iki jo lūžimo.

Mes didžiuojamės savo parduodama statybine mediena dėl jos kokybės, kuri nustatoma tik kruopščiai įvertinus medienos tvirtumą.

Vizualinis stipruminis rūšiavimas

Mediena rūšiuojama pagal vizualius kriterijus, iš kurių svarbiausi yra šakų skaičius, dydis ir išsidėstymas (taip vadinamas šakų santykis). Tokį rūšiavimą atliekantis rūšiuotojas privalo būti specialiai apmokytas ir turėti licenciją. Kadangi koreliacija tarp vizualių kriterijų ir medienos stiprumo nėra pakankamai gera, šiuo metodu leidžiama nustatyti tik žemesnes stiprumo klases. Taikant šį metodą, apskaičiuojama didelė tvirtumo atsarga, sumažinanti išeigą.

Mašininis stipruminis rūšiavimas

Mašininis stipruminis rūšiavimas, palyginti su vizualiniu rūšiavimu, yra tikslesnis.  Stipruminio rūšiavimo mašinų yra įvairių, o jų veikimas pagrįstas įvairiais metodais (mechaniniu, dinaminiu, optiniu, spinduliavimo). Labiausiai paplitęs rūšiavimo parametras yra elastingumo modulis, kurio koreliacija su medienos stiprumu yra pakankamai gera, tačiau atsižvelgiama ir į tankį, šakų santykį ir pan. Norint pasiekti dar geresnį rezultatą, galima tarpusavyje kombinuoti įvairius metodus, pvz., vienu prietaisu matuoti elastingumo modulį, o kitu prietaisu – tankį. Mašininį stipruminį medienos rūšiavimą įmonė gali atlikti tik turėdama atitinkamą sertifikatą, kurį išduoda nepriklausoma sertifikavimo firma, taikanti visapusišką kokybės kontrolės sistemą ir turinti bandymams reikalingą laboratoriją.  
Nepriklausomai nuo rūšiavimo metodo, galiausiai būtina nustatyti statybinės medienos stiprumo klasę kartu su kita svarbia informacija ir paženklinti kiekvieną rąstą atskirai. Pasaulyje egzistuoja daug įvairių stiprumo standartų, Europos Sąjunga yra nustačiusi visoms šalims narėms vienodas stiprumo klases, t.y. C – klases, kurių minimalūs kriterijai yra pateikti šioje lentelėje:

Standartas EN 1912C14C16C18C22C24C27C30C35C40
Atsparumas lenkimui N/mm2141618222427303540
Atsparumas tempimui N/mm281011131416182124
Atsparumas slėgimui N/mm2161718202122232426
Elastingumo modulis KN/mm2789101112121314
Tankis Kg/m3200310320340350370380400420

Be stiprumo klasės, ant kiekvieno rąsto turi būti pažymėta: medienos rūšis, stipruminio rūšiavimo standartas, gamintojo identifikavimo numeris ir sertifikavimo firmos identifikavimo numeris. Be to, medienos gaminiams Europos Sąjunga yra sukūrusi CE saugumo ženklą, ir nuo 2007 m. rugsėjo 1 d. visos statybose naudojamos konstrukcijos privalės turėti CE – ženklą. Mes prekiaujame tik kokybiška statybine mediena, kuri patenkins jūsų poreikius įgyvendinant bet kurį nekilnojamojo turto projektą.

Dalintis
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų.